A Linkedin bő egy éve (2013 augusztusában) levitte az alsó korhatárt 18 évről - az országok zömében - 13 évre.
Miért? Mert azt gondolják, amit ma egy 40-es úr mondott, hogy a fiatalok az internet miatt korábban érnek és jobb kérdéseket tudnak feltenni és tudatosabban tervezik a saját karrierjüket.
Ezt most már a Linkedin 11 évnyi adata is támogatni tudja.
A Linkedin a tagjainak karrier pályája alkotta adatokat állítja hadba a diákok segítésére. A 11 év adatait és a tagok szokásait veszi egybe, majd ennek alapján ad segítséget a leendő munkavállalóknak a legjobb iskolák kiválasztására, hogy ettől a nyűgtől megszabaduljanak mind a szülők, mind pedig a diákok.
6 különböző platformon segíti végig a Linkedin az iskola választás előtti tagjait. Ezekről előbb röviden, majd ki is fejtem.
Röviden
- Először is vagyok én (You). Azaz mindenkinek a saját Linkedin profiljáról itt elérhető oldala, még a URL is mókás: https://www.linkedin.com/edu/?tab=you
- A következő fül az a Prospective Student, majdani diák.
- A harmadik fül a jelenlegi Diákok oldala, a Student.
- Az Alumni az az öregdiák a következő.
- Az iskolák találhatóak az 5. fülön: Schools.
- Az utolsó pedig az a fül, ahova ez az egész vezet, Employers, azaz a munkaadók.
Kifejtés
1. ÉN
Itt az eddigi egyetemi oldalak követéséből eredő tartalmakat látjuk. Az én esetemben ez korlátozódik a CEU-ra, mert az általam követett egyéb harmadszintű oktatási intézmények nem használják ki a Linkedin hatalmas vonzerejét.
2. MAJDANI DIÁK
Itt több mindent meg tudhatunk azon egyetemekről,
- a Linkedin rangsorolja az egyetemeket, melyekbe jelentkezhetünk, hogy az álom állást, karriert elkezdhessük.
- mondd el a Linkedinnek, melyik cégnél szeretnél dolgozni és a Linkedin megmondja melyik egyetem adja a legtöbb öregdiákot.
- és ha megadod hogy milyen pályán szeretnél dolgozni, megmondja, hogy milyen szakon kell tanulnod, hogy oda kerülhess.
- és van a döntés segítő oldalad, a Decision Board, ahova összegyűjtheted a találataidat és meghívhatsz néhány általad elismert, neked fontos embert, akiknek a segítségével könnyebb döntést hoznod.
3. DIÁK
- keresd meg az egyetemed a Linkedinen és kövesd
- készítsd el a tökéletes profilodat, egy jó profilt 7x többször néznek meg az osztálytársak, öregdiákok és HR-esek.
4. ÖREGDIÁK
- az alma materünk egy fontos kapocs lehet az életben, és ezt érdemes életben tartani, ezért keresd meg az egyetemed a Linkedinen és kövesd,
- nézd meg, hogy hol dolgoznak a volt iskolatársaid
5. ISKOLÁK
- a Linkedin célja, hogy segíthesse a felsőoktatást, ezért van ez az új platform
- a diákok, a szülei, a volt hallgatók hatalmas közösségét lehet a Linkedinen kihasználni
- ahogy a 4.-ben az öregdiákok segíthetik egymást, úgy az iskolának is jó tudni, hogy hol vannak a volt hallgatói
6. MUNKAADÓK
- ez a felület nagy, vagy nagyobb vállalatoknak ad megfelelő platformot arra, hogy a legjobb hallgatókat magukhoz vonzzák a Linkedin Céges oldalon megjelenő Career Page-dzsel és a Work With Us gombbal.
- a Recruiter és a CheckIn a Linkedin két toborzóeszköze, ezeket elsősorban HR-es cégeknek, vagy nagyobb vállalatoknak ajánlott használnia, de arra nagyon hasznos
Egészében tehát egy kiváló csatornája ez a rendszer a hallgatóból eredményes, sikeres munkavállalóvá válás folyamatában.
Kép: Linkedin képernyő fotó
______________________________________________________________________
BIO:
Bánki Tamás független Linkedin Szakértő 2007 óta tagja a világ legnagyobb szakmai / üzleti közösségi oldalának. 2011 óta segíti a hazai üzleti közösséget a Linkedin hatékony használatában, mára több, mint 1700 üzletembernek, szakembernek segített Magyarországon és több más országban.
Ha kérdése van a Linkedinnel kapcsolatban, itt teheti fel: tamas@drlinkedin.hu
Tamás a Linkedinen itt érhető el: linkd.in/TamasBanki
Skype elérhetősége: DrLinkedin
Telefonszáma pedig +36 70 932 8054
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.